Gdańskie dni sąsiadów

Kategoria: Gdańsk Utworzono: niedziela, 18 maj 2014 Kacper Wiśniewski

Niedługo ponownie odbędą się Gdańskie dni sąsiadów. Po raz kolejny mieszkańcy sami zorganizują sobie imprezę sąsiedzką na swoim osiedlu.

Urząd Miejski w Gdańsku jako organizator akcji przygotował pakiety pomocne w organizacji takiego wydarzenia. Aby wziąć udział w projekcie, należy zarejestrować się na stronie projektu.

Rejestracji można dokonać również w Punkcie Informacji Kulturalnej Instytutu Kultury Miejskiej (Gdańsk, ul. Długi Targ 39/40) od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 18.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 12.00-16.00. Lub na specjalnie przygotowanej stronie.

Zaproszenie skierowane jest przede wszystkim do mieszkańców Gdańska.

Dla uczestników i uczestniczek przygotowaliśmy pakiet startowy pomocny w zorganizowaniu imprezy, który składa się z koszulki dla organizatora/-ki, plakatów i zaproszeń do samodzielnego wypełnienia informacjami o spotkaniu, poradnika „10 dobrych rad, aby spotkanie było udane”, naklejek-identyfikatorów imiennych, balonów i girland do dekoracji miejsca imprezy, papierowych kubeczków i serwetek na wspólny stół, smyczy oraz gadżetów specjalnie dla dzieci - kolorowej kredy i zmywalnych tatuaży – mówi Anna Urbańczyk, koordynatorka Gdańskich Dni Sąsiadów z ramienia IKM.

Za nową identyfikację wizualną projektu, którą objęty został również pakiet startowy, odpowiada graficzka Anita Wasik.

Osoby, które prześlą pisemną relację ze zrealizowanego przez siebie spotkania i opatrzą ją zdjęciami, otrzymają w nagrodę prezent - kartę podarunkową na zakupy w hipermarkecie ogrodniczo-budowlanym.

Gdańskie Dni Sąsiadów to okazja do spotkania i poznania swoich sąsiadów i sąsiadek. Zabawa na świeżym powietrzu, spotkanie przy grillu czy święto ulicy - jest wiele sposobów, by wspólnie spędzić czas. Warto to zrobić, bo chociaż widzimy się często, mijamy na schodach i spotykamy w osiedlowym sklepie, nie zawsze zwracamy na siebie uwagę, nie mamy okazji poznać się bliżej. Czas to zmienić!

Gdańskie Dni Sąsiadów, 30 maja – 30 czerwca 2014