Obchody święta niepodległości w SP82

Kategoria: Klukowo Utworzono: piątek, 13 listopad 2015 Daniel Kossakowski

10. listopada w Klukowskiej szkole odbyły się uroczystości związane ze świętem niepodległości, w tym pokaz na który zapraszaliśmy. Warto było się pojawić.

Prezentacja filmowa była wstępem do debaty na temat naszego codziennego patriotyzmu. W wydarzeniu udział wzięło również kilku wyjątkowych gości honorowych.

W obecności pana Władysława Dąbrowskiego, uczestnika walk o Monte Cassino, pana dr Karola Nawrockiego, Naczelnika Oddziałowego Biura Instytutu Pamięci Narodowej, przedstawicieli Grona Pedagogicznego i Rady Rodziców uczniowie naszej szkoły i gimnazjaliści z zaprzyjaźnionej placówki na gdańskim Chełmie obejrzeli etiudy filmowe “Mali patrioci” i “Żołnierze Wyklęci” przygotowane przez dzieci i młodzież oraz wysłuchali przepięknego wykonania pieśni “Panny Wyklęte”.

Uczestnicy szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości mieli też okazję zadawać pytania weteranowi II wojny światowej i wysłuchać jego barwnych opowieści. Po spotkaniu uczniowie klas V i VI wzięli udział w quizie historycznym, który sami przygotowali.

Zobacz zdjęcia z uroczystości:

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.