Pomorskie atrakcje na "Weekend z PKM"!

Kategoria: Dzielnica Utworzono: poniedziałek, 17 wrzesień 2018 Daniel Kossakowski

To cykl artykułów Dziennika Bałtyckiego, prezentujący najciekawsze atrakcje turystyczne wzdłuż linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

W tym odcinku wysiądziemy na przystanku PKM Gdańsk Matarnia.

Kościół św. Walentego w Gdańsku Matarni to kolejne miejsce, które odwiedzamy w ramach cyklu „Weekend z PKM”. Świątynia znajduje się tuż obok przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Zachęcamy Czytelników do obejrzenia tego urokliwego kościoła z pięknym ołtarzem i zdobieniami.

Wystarczy wysiąść na przystanku PKM Gdańsk Matarnia (jedna stacja przed lotniskiem, jadąc od strony Gdańska Wrzeszcza) usytuowanym w urokliwej, pełnej zieleni okolicy. Kościół znajduje się tuż obok. - Skończyliśmy wszystkie prace renowacyjne. W ubiegłym roku przywróciliśmy do stanu użytkowania chór i organy - mówi w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” ks. mgr Jarosław Ropel, proboszcz parafii. - Pod warstwami farby odkryto sześć obrazów, które zostały już przywrócone do świetności, a teraz są odsłonięte - opowiada proboszcz.

Czytaj i oglądaj więcej pod adresem: https://dziennikbaltycki.pl/pomorskie-atrakcje-na-weekend-kosciol-sw-walentego-w-gdansku-matarni-urokliwy-kosciol-z-pieknym-oltarzem-i-zdobieniami/ar/13488891

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.