Otwarto nowe boisko szkolne w Klukowie

Kategoria: Dzielnica Utworzono: środa, 05 wrzesień 2018 Łukasz Richert

W środę 5 września 2018 roku na nowo otwartym boisku przy Szkole Podstawowej nr 82 przy ulicy Radarowej 26 odbyły się pierwsze zajęcia sportowe.

Od tego roku szkolnego uczniowie mogą korzystać z nowego boiska sportowego pokrytego nowoczesną i bezpieczną nawierzchnią wykonaną z poliuretanu. Dzięki tej inwestycji uczniowie będą mogli w komfortowych warunkach grać w siatkówkę, koszykówkę czy piłkę ręczną.

Oprócz boiska przy szkole powstała bieżnia lekkoatletyczna i zeskocznia do skoku w dal. Na terenie szkoły pojawiły się także nowe alejki, ławki i kosze na śmieci, a cały obiekt został oświetlony, zamontowano również monitoring. Cała inwestcja kosztowała około 947 tys. zł.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 82 osiągają wiele sukcesów sportowych. W szkole uczą się aktualne mistrzynie Polski w łyżwiarstwie synchronicznym, laureatka II Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego, laureaci i laureatki kumite indywidualnego i kata drużynowego w karate, zawodnicy powołani przez Polski Związek Piłki Nożnej i mistrzowie judo.

Boisko w Klukowie jest dziewięćdziesiątym dziewiątym nowym przyszkolnym obiektem sportowym w Gdańsku.

Autor zdjęć: Grzegorz Mehring

Pełna galeria zdjęć z otwarcia boiska: https://www.gdansk.pl/fotogaleria?f=127243

źródło: www.gdansk.pl