Wyremontowane schody do remontu

Kategoria: Dzielnica Utworzono: niedziela, 04 wrzesień 2016 Daniel Kossakowski

Trzy tygodnie temu, na wniosek rady dzielnicy, pracownicy GZNK zdemontowali stare schody które kwalifikowały się do generalnego remontu.

Prace nad nowymi stopniami na Złotej Karczmie okryte były sporą dozą tajemniczości, jednak efekt końcowy powalił mieszkańców i radnych na kolana... negatywnie.

Poprzednia konstrukcja wykonana z płyt betonowych została rozebrana, a następnie robotnicy przystąpili do budowy szalunku do nowych schodów.

Wszystko było okryte tajemnicą i popołudniami robotnicy przykrywali swoje dzieło czarną folią. Mieszkańcy zniecierpliwieni sytuacją zaczęli coraz bardziej przyglądać się tej sprawie. Zaczęli wydzwaniać do nas... i cóż się okazało w dniu wczorajszym?! Tajemnica schodów została rozwiana - mówi Maria Czechowska, zastępca przewodniczącej Zarządu dzielnicy.

Nowe schody zostały oddane do użytku i natychmiast zareklamowane przez radę dzielnicy. Przy okazji rozmów z urzędnikami zapytano - czy konstrukcja spełnia wymogi budowlane i czy są bezpieczne dla mieszkańców szczególnie w starszym wieku? Zdaniem redakcji - obie odpowiedzi nie są pozytywne, co potwierdzają zdjęcia tej budowli. Poszczególne stopnie są krzywe, niewymiarowe, pochylone w różnych kierunkach, a cała konstrukcja jest niespójna i w dodatku mało estetyczna.

Z informacji przekazanych od kierownika GZNK wynika, że pracownicy zostali zatrudnieni jako fachowcy z Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. Przez trzy tygodnie codziennie o 8.00 byli dowożeni na plac budowy i wydawało się wszystko w porządku.

Niestety końcowy efekt można ocenić na podstawie zdjęć, albo osobiście na spacerze w tej okolicy. Informujemy, że w najbliższy poniedziałek na plac budowy zostanie zaproszony inspektor. Sprawa będzie dalej monitorowana i schody muszą być wykonane zgodnie ze sztuką budownictwa,

Zobacz na zdjęciach jak wyglądają "wyremontowane" schody na Złotej Karczmie:

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.