Nowa Słowackiego zamknięta na Euro

Kategoria: Dzielnica Utworzono: czwartek, 07 czerwiec 2012 Daniel Kossakowski

Słowackiego Gdańsk

Droga, która była budowana specjalnie na Euro, aby zapobiec korkom drogowym zostanie... zamknięta! Mowa tu o Nowej Słowackiego.

Mieszkańcy naszej dzielnicy powinni uważać, bowiem od czwartku przez ponad dwa tygodnie zmieniona będzie organizacja ruchu.

Od północy w czwartek 7 czerwca do północy w sobotę 23 czerwca, czyli podczas mistrzostw Europy w Gdańsku, drogowcy wprowadzą zmiany w ruchu na drogach wiodących do Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy i w jego najbliższym otoczeniu.

Na obu jezdniach ul. Słowackiego - wyznaczone będą buspasy, z których korzystać będą autobusy komunikacji miejskiej, autobusy czarterowe, kolumny specjalne, pojazdy ratunkowe oraz pojazdy z akredytacjami UEFA.

Natomiast na ul. Nowej Słowackiego - odcinek od ronda przy Intelu do lotniska - prawa jezdnia zostanie wyłączona z ruchu ogólnego. Będą tam poruszać się autobusy komunikacji miejskiej, autobusy czarterowe, kolumny specjalne, pojazdy ratunkowe oraz pojazdy z akredytacjami UEFA. Z kolei lewą jezdnią, która będzie jednokierunkowa do lotniska, odbywać się będzie ruch ogólny, na prawym pasie wyznaczone zostaną parkingi dla autokarów.

Ul. Spadochroniarzy od ronda z Nową Słowackiego do lotniska będzie drogą jednokierunkową w stronę terminalu. Z kolei ul. Słowackiego od lotniska do wysokości postoju taksówek będzie jednokierunkowa w stronę ronda przy Intelu.

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.