„Z kaszubsko-słowiańskich i polskich losów Pomorza Zachodniego”

Kategoria: Historia Utworzono: środa, 17 kwiecień 2019

Osoby interesujące się historią oraz dziejami naszego regionu zapraszamy do SP nr 7 na Złotej Karczmie, w której eksponowana jest wystawa pt. „Z kaszubsko-słowiańskich i polskich losów Pomorza Zachodniego”.

Czytaj więcej...

Przystanek: Gdańsk Klukowo

Kategoria: Historia Utworzono: środa, 04 styczeń 2012

Tory Kolejowe KlukowoTrudno uwierzyć, że tam, gdzie obecnie już sporadycznie widzimy pociąg dostarczający paliwo na lotnisko, kiedyś lokomotywy pojawiały się nawet do kilku razy dziennie!

Niewielu jednak wie, że to właśnie przez Klukowo przebiegał główny polski szlak transportowy dwudziestego wieku.

Czytaj więcej...

Zapomniana zbrodnia lasów piaśnickich

Kategoria: Historia Utworzono: poniedziałek, 21 listopad 2011

Pomnik poległym mieszkańcom Klukowa w Piaśnicy"Pamięci mieszkańcom Klukowa pomordowanym w lasach piaśnickich 21 listopada 1939."

Każdy z czytelników pewnie kojarzy ten pomnik... zatoczka autobusowa przy skrzyżowaniu ulic Radarowej i Radiowej. Ale czy każdy wie o co chodzi? W tym artykule postaramy się przybliżyć ten temat.

Czytaj więcej...

Historia szkoły

Kategoria: Historia Utworzono: wtorek, 14 czerwiec 2011

Historia szkoły w klukowiePierwszą szkołę w Klukowie zbudowano około 1820 roku. Budynek posiadał jedną salę lekcyjną i mieszkanie dla kierownika szkoły.

W tym czasie uczył tylko jeden nauczyciel. Językiem wykładowym był język niemiecki, gdyż tutejsze ziemie należały do zaboru pruskiego.

Czytaj więcej...