5. Dębowska Elżbieta

Osiedle: Matarnia
Mieszkaniec:  

od 13 lat

Edukacja

Wykształcenie: wyższe

Magister inżynier, absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej, absolwentka Studiów Podyplomowych Psychologia Biznesu (WSB) oraz Studiów Podyplomowych dla Menadżerów Sprzedaży (PG).

Doświadczenie

Praca zawodowa: tak

Zajęcie na co dzień: Menadżer ds. Sprzedaży w firmie z branży elektrycznej

Doświadczenie w samorządzie: nie

Przynależność do partii, organizacji, stowarzyszeń: brak

Program wyborczy

Czy będzie to pierwsza kadencja: tak

Dlaczego kandydujesz do rady dzielnicy?

Uważam że Matarnia jest jednym z piękniejszych i lepszych miejsc do mieszkania w obrębie Trójmiasta. Od pierwszych dni od zamieszkania tutaj interesują mnie sprawy społeczne związane z naszą dzielnicą oraz możliwości wykorzystania jej potencjału dla mieszkańców.

Aktywnie działałam już kilka lat temu gdy zagrożeniem dla naszej lokalizacji stał się pomysł poprowadzenia przez Naszą Dzielnicę trasy kaszubskiej - wówczas dzięki naszemu zaangażowaniu oraz wytrwałości udało się nie dopuścić do wprowadzenia go w życie. Przy współpracy z Radą Rodziców SP7 stworzyliśmy warsztaty twórcze dla dzieci w ramach Kącika Rodziców. Byłam współorganizatorką ubiegłorocznych Dni Sąsiadów w których udział wzięło wielu mieszańców Osiedla.

Co planujesz zrobić dla swojej okolicy, gdy zostaniesz radnym?

Zależy mi na tym aby w Naszej Dzielnicy powstała płaszczyzna do integracji ludzi w każdym wieku - zarówno dzieci, młodzieży jak i starszych czy emerytów. Chciałabym spróbować zaangażować Was Państwo w to by robić coś dla siebie nawzajem - w lutym tego roku zainicjowałam (mam nadzieję) w siedzibie naszej RD warsztaty twórcze "międzypokoleniowe" oraz byłam współorganizatorką ubiegłorocznych Dni Sąsiadów w których udział wzięło wielu mieszańców Osiedla.Chciałabym móc kontynuować ten projekt w kolejnych miesiącach i latach i angażować w niego innych mieszkańców poprzez aktywizację i integrację pomysłów.

Z racji tego że sama jestem matką (chociaż już starszych dzieci) żywo zainteresowana jestem planami miasta w kwestii utworzenia w naszej dzielnicy żłobka oraz nowego przedszkola oraz związaną z tymi inwestycjami potencjalną i konieczną infrastrukturą.

Jaki Twoim zdaniem jest największy problem dzielnicy?

Poza wymienianymi już problemami związanymi z logistyką, parkingami, chodnikami czy oświetleniem uważam że warto dołożyć starań w kwestii integracji poszczególnych części Dzielnicy.