W 2012 droższa woda i ścieki!

Kategoria: Gdańsk Utworzono: sobota, 26 listopad 2011 Daniel Kossakowski

2011 rok niesie ze sobą kolejne podwyżki. Za każdy metr sześcienny zapłacimy o 61gr więcej!

Obecnie za metr sześcienny wody i ścieków płaci się w Gdańsku 8,95 zł (3,64 zł za wodę i 5,31 zł za ścieki). Niebawem, by zapłacić rachunki trzeba będzie sięgnąć głębiej do kieszeni, bo stawki wzrosną w sumie o 6,8 procent.

Metr sześcienny wody kosztować będzie 3,85 zł, a wywóz ścieków 5,71 zł.

Ta podwyżka podyktowana jest wydatkami związanymi z projektem wodno-ściekowym - informuje Michał Piotrowski z Urzędu Miejskiego w Gdańsku. - Ale jest niższa niż szacowaliśmy w ubiegłym roku. Wtedy spodziewaliśmy się podwyżek na poziomie 10 - 11 procent. - dodaje.

Ceny wody w Gdańsku wzrastają regularnie od kilku lat od kilku do nawet kilkunastu procent. Wiceprezydent Maciej Lisicki, odpowiedzialny za politykę komunalną miasta, nie ukrywa, że podwyżka, która zacznie obowiązywać od początku 2012r. nie będzie ostatnią.

Wynika to prawie wyłącznie ze wzrostu wysokości czynszu dzierżawnego, jaki Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna nalicza SNG za użytkowanie infrastruktury. Wyższy czynsz z kolei to wynik tego, że trzeba amortyzować wykonane rury kanalizacyjno-ściekowe - mówi wiceprezydent.

naszemiasto.pl

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.