Otwarcie ul. Spadochroniarzy do Teleskopowej

Kategoria: Nowości Utworzono: poniedziałek, 16 październik 2017 Daniel Kossakowski

Odcinek płytowej drogi pomiędzy ul. Telewizyjną, a Teleskopową (łączący Klukowo z Nowym Światem) został w końcu otwarty dla pojazdów.

Dotychczas stał tam szlaban i znak zakazu ruchu, za wyjątkiem pojazdów technicznych. Teraz już każdy może z niego korzystać.

Odcinek został wyłączony z ruchu po modernizacji pobliskiej przepompowni ścieków, co negatywnie odbiło się zwłaszcza na właścicielach pobliskich gospodarstw rolnych, którzy musieli łamać przepisy ruchu drogowego aby dojechać do swoich pól. Niejednokrotnie otrzymywali za to mandaty.

W 2016 roku zarząd dzielnicy Matarnia wystąpił z wnioskiem o przejęcie tej drogi przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni oraz otwarcie jej dla mieszkańców - tak też się stało pod koniec września.

Na tę decyzję skargę wniosło stowarzyszenie Przyjazne Klukowo wraz z wnioskiem o przywrócenie stanu poprzedniego. Niemniej jednak wniosek rady dzielnicy oraz liczne zgłoszenia i prośby mieszkańców przeważyły w tej kwestii.

Zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego, droga ta ma być w przyszłości częścią tzw. Nowej Spadochroniarzy, która prowadzić będzie do Osowy. Cześć inwestycji jest już realizowana w sąsiedniej dzielnicy - szczegóły na stronie DRMG.

Mapa przedstawiająca otwarty odcinek drogi:

Autorem tego tekstu jest Daniel Kossakowski.

Twórca i główny redaktor serwisu Klukowo.com oraz Matarnia24.pl od 2011 roku. Przewodniczący zarządu podczas pierwszej kadencji rady dzielnicy Matarnia.