Sprawozdanie z kiermaszu bożonarodzeniowego.

Kategoria: Dzielnica Utworzono: czwartek, 13 grudzień 2012 Daniel Kossakowski

Kiermasz bożonarodzeniowy w KlukowieZapowiadany kiermasz bożonarodzeniowy odbył się w naszej szkole 8 grudnia 2012 roku. Przedstawiamy Państwu z niego krótką relację!

Oprócz stoisk z świątecznymi ozdobami i kuchennymi specjałami dla odwiedzających przygotowano mnóstwo atrakcji. A wszystko zaczęło się od uroczystego powitania gości przez dyrektora szkoły.

Następne ksiądz Krzysztof Czabaj przypomniał, jak wielką radość daje nam możliwość obdarowywania i dzielenia się z tymi, którzy znaleźli się w potrzebie. Zachęcił do składania produktów do kosza dar serca.

Podczas uroczystości uczniowie naszej szkoły tańczyli, śpiewali, grali na instrumentach i recytowali wiersze.

Zespół wokalno-taneczny pod kierunkiem p. Wiolety Bogdał „wyśpiewał i wytańczył” kolorowe i radosne święta Bożego Narodzenia. Uczniowie uczęszczający na zajęcia profilaktyczne prowadzone przez p. Dorotę Pogońską i Agnieszkę Czajka zaprezentowali inscenizację do piosenki Będzie kolęda oraz zaśpiewali kolędę Oj maluśki maluśki. Elfy i aniołki z klasy IB recytowały wiersze o Mikołajach i choinkach. Tymoteusz Werner z klasy IB zagrał na gitarze kolędę Przybieżeli do Betlejem, a Jakub Zduńczyk z klasy III na organach zagrał kolędę Lulajże Jezuniu.

Zobacz zdjęcia z części artystycznej:

Posiadacze losów mieli okazję otrzymać podarunki bożonarodzeniowe. Niektóre z szopek, które brały udział w szkolnym konkursie Szopka bożonarodzeniowa zostały przekazane na licytację, przeprowadziły ją p. Maria Czechowska i p. Julia Koseda (mamy uczniów z klasy IB).

Największym powodzeniem cieszyły się oczywiście Mikołaje na motocyklach z torbami pełnymi słodyczy. Na zakończenie uroczystości p. dyrektor Grzegorz Jaszewski wręczył zwycięzcom konkursu Szopka bożonarodzeniowa nagrody i dyplomy oraz podziękowania osobom zaangażowanym w organizację kiermaszu.

Na korytarzu wystawione były stoiska na których mieniły się blaskiem i urzekały swym pięknem i oryginalnością ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez klasy: IB, II, III, IV oraz uczniów zespołu profilaktycznego. W sali nr 6 unosił się zapach kawy, barszczu czerwonego oraz słodkich wypieków przygotowanych przez mamy uczniów z klasy IB.

Cały dochód uzyskany podczas kiermaszu, czyli 2781,04 zł, został przeznaczony na paczki dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej. Organizatorami Kiermaszu bożonarodzeniowego 2012 byli rodzice uczniów klasy IB oraz wychowawczyni Anna Dekańska-Małek.

Zobacz fotografie z tegorocznego kiermaszu bożonarodzeniowego: