Odcinek płytowej drogi pomiędzy ul. Telewizyjną, a Teleskopową (łączący Klukowo z Nowym Światem) został w końcu otwarty dla pojazdów.

Dotychczas stał tam szlaban i znak zakazu ruchu, za wyjątkiem pojazdów technicznych. Teraz już każdy może z niego korzystać.

Odcinek został wyłączony z ruchu po modernizacji pobliskiej przepompowni ścieków, co negatywnie odbiło się zwłaszcza na właścicielach pobliskich gospodarstw rolnych, którzy musieli łamać przepisy ruchu drogowego aby dojechać do swoich pól. Niejednokrotnie otrzymywali za to mandaty.

W 2016 roku zarząd dzielnicy Matarnia wystąpił z wnioskiem o przejęcie tej drogi przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni oraz otwarcie jej dla mieszkańców - tak też się stało pod koniec września.

Na tę decyzję skargę wniosło stowarzyszenie Przyjazne Klukowo wraz z wnioskiem o przywrócenie stanu poprzedniego. Niemniej jednak wniosek rady dzielnicy oraz liczne zgłoszenia i prośby mieszkańców przeważyły w tej kwestii.

Zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego, droga ta ma być w przyszłości częścią tzw. Nowej Spadochroniarzy, która prowadzić będzie do Osowy. Cześć inwestycji jest już realizowana w sąsiedniej dzielnicy - szczegóły na stronie DRMG.

Mapa przedstawiająca otwarty odcinek drogi:

Komentarze   

+4 #41 Kresztof 2018-01-11 17:54
Nie ma co tu dyskutować skoro facet nawet nie umie się przedstawić i piszę anonimowo.
Cytować
-1 #40 . 2018-01-11 11:54
Dla sprawy: niszczenia nawierzchni ulic Telewizyjnej i Radiowej, to jak na razie więcej niż Pani. Np. został skrócony czas pracy wykonawcy robót -> z nieograniczonego (było 24h/7d) na: 8:00-17:00. Z tego co Pani pisze to wnioskuje również że Pani wiedza w poruszanej sprawie jest znikoma - powinna Pani zagłębić temat. Jeśli mieszkańcy rejonu ulic Telewizyjnej, Radiowej, Internetowej i Komputerowej wspólnie nie wyegzekwują na wykonawcy swoim niezadowoleniem konieczności przeprowadzenia napraw dla poczynionych przez niego szkód w okresie wywozu gliny to po zakończeniu tych prac Wszyscy zostaniemy z takimi drogami jakie będą widoczne. Budżetu (jak już Pani wspomniała) na naprawę tych nawierzchni nie ma.
Cytować
+8 #39 Maria Czechowska 2018-01-05 17:28
Panie anonimowy. Pytałam co Pan zrobił dla osiedla Klukowo? Mógłby Pan się nam pochwalić, zapewne wszyscy jesteśmy ciekawi?
Cytować
+9 #38 Maria Czechowska 2018-01-05 17:26
Panie anonimowy. Ulicą Telewizyjną przejeżdżam średnio co trzeci dzień, Radiową również. Chyba Pan nie rozumie polityki związanej z zarządzeniem budżetem finansowym. Budowy czy modernizacje ulic muszą być poprzedzone planem, projektem itp. Nic nie robi się z dnia na dzień. Wszystko musi być zaplanowane i rozliczone. Nie są to moje czy Pan pieniądze prywatne. Więc niestety, ale to trwa. Skoro piszę, że prace w/w temacie będą zrealizowane to będą. Musi Pan uzbroić się w cierpliwość. Zapewne dobrze Pan wie, że biurokracji nie przezwyciężymy, ani Pan, ani ja. Ja mogę tylko sprawę monitorować na dzień dzisiejszy...prace sprzątania w/w ulic są robione na bieżąco. A na wiosnę będą ponowie sprzątane.
Cytować
+12 #37 krzyszyof 2018-01-05 11:32
Do Karoliny niech Pani wie źe te wywrotki i tak by jeździły tylko w ulicę Internetowa skręcały czyli dwie wcześniej a szlaban został przywrócony mieszkańcom ,którym wcześniej bez ich wiedzy odcięto dojazdy czyli mieszkańcom ul Internetowej I ul.Komputerowej.Niestety firma z parkingu wykorzystała to, co i nam się nie podoba.Stawianie szlabanów nie jest rozwiązaniem problemu takim podejściem to może na ul.Telewizyjnej postawić szlaban chyba nie oto nam chodzi .
Cytować
-5 #36 Mieszkanka, Karolina 2018-01-05 10:00
Do mieszkaniec: Chyba Pan źle zrozumiał o co chodzi. Stan tych ulic jest nienajlepszy. Rzeczywiście teraz tam jest jeszcze gorzej (biegam tam często i spaceruje) jedno wielkie bagno. Jeżdżą takie ogromne wywrotki z piachem. Na drogach jest fatalnie, błoto i błoto. Te wywrotki jeżdżą tam gdzie kiedyś było zamknięte. Jest tam nadal szlaban tylko dalej. Gdyby było jak wtedy to te wywrotki nie jeździły by teraz. Szkoda że tak to rozwalili bo lubię tam biegać
Cytować
+15 #35 mieszkaniec 2018-01-02 17:28
oj boli Pana ten przesunięty szlaban.Żeby za zły stan ulic obwiniać Panią Marie to jest śmieszne. Firma z parkingu i tak i tak wywoziłaby ziemie do docelowej działki tymi samymi ulicami .I czy w tedy tez obwiniałby Pan Panią Marię? Pewnie sprawa by nie nabrałaby takiego rozgłosu gdyby pilnowany szlaban nie został przesunięty.Od kiedy leży w Pana kwestii martwienie się o mieszkańców którzy teraz korzystają z drogi technicznej ? niech się Pan tak nie martwi poradzą sobie!Sam Pan widzi że nowe ulice, chodniki, potrzebne są a nie stawianie szlabanów !!!
Cytować
-17 #34 . 2017-12-30 23:34
@Kresztof a Czy Ty byłeś ostatnio w miejscu o którym piszesz? Spróbuj przejechać właśnie do tych nowo budowanych posesji odcinkiem drogi o którym piszesz. Przecież jest tak już tam rozjeżdżone że nawet idea, która przyświecała jeszcze kilka postów poniżej Tobie i Pani Marii legła w gruzach. Ci ludzie dla których tak walczono o dojazd do posesji nie mają już nawet jak z tego skorzystać bo ten kawałek drogi internetowej jest rozjeżdżony w takim stanie że może pokonasz go tylko buldożerem, albo ciągnikiem Caterpilara. Ciekawe kto to naprawi?
Cytować
-19 #33 . 2017-12-30 23:33
@Pani Mario, do 2019 roku to jeszcze sporo czasu. Zmieni się zapewne z kilku dyrektorów, urzędników, radnych, a może nawet i nowy prezydent się pojawi. Plany i budżety również zostaną kilkukrotnie przekalkulowane. Także przytaczane plany długo falowe traktuje zawsze jak prognozowanie pogody za rok o tej porze. Nadal nie odpowiedziała Pani na pytanie - co zrobi Pani w sprawie ulic Telewizyjnej, Radiowej, Internetowej na których prowadzone są działania wykonawcy inwestora parkingu przy lotnisku? Czy w ostatnich dniach Pani była w tych okolicach w ogóle?
Cytować
+18 #32 kresztof 2017-12-29 14:02
Ja jestem za usunięciem szlabanu. Przynajmniej życzliwi sąsiedzi nie będą nasyłać Straży Miejskiej jak wiedzie się na drogę. A mieszkańcy Internetowej będą mogli dojechać od tamtej strony do posesji. Tereny w tamtej okolicy w najbliższych czasach będą się rozrastać, będzie to okolica willowa i nieunikniony jest przejazd ciężkiego sprzętu na budowy.
Cytować