Odcinek płytowej drogi pomiędzy ul. Telewizyjną, a Teleskopową (łączący Klukowo z Nowym Światem) został w końcu otwarty dla pojazdów.

Dotychczas stał tam szlaban i znak zakazu ruchu, za wyjątkiem pojazdów technicznych. Teraz już każdy może z niego korzystać.

Odcinek został wyłączony z ruchu po modernizacji pobliskiej przepompowni ścieków, co negatywnie odbiło się zwłaszcza na właścicielach pobliskich gospodarstw rolnych, którzy musieli łamać przepisy ruchu drogowego aby dojechać do swoich pól. Niejednokrotnie otrzymywali za to mandaty.

W 2016 roku zarząd dzielnicy Matarnia wystąpił z wnioskiem o przejęcie tej drogi przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni oraz otwarcie jej dla mieszkańców - tak też się stało pod koniec września.

Na tę decyzję skargę wniosło stowarzyszenie Przyjazne Klukowo wraz z wnioskiem o przywrócenie stanu poprzedniego. Niemniej jednak wniosek rady dzielnicy oraz liczne zgłoszenia i prośby mieszkańców przeważyły w tej kwestii.

Zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego, droga ta ma być w przyszłości częścią tzw. Nowej Spadochroniarzy, która prowadzić będzie do Osowy. Cześć inwestycji jest już realizowana w sąsiedniej dzielnicy - szczegóły na stronie DRMG.

Mapa przedstawiająca otwarty odcinek drogi:

Komentarze   

0 #7 KLUKOWO TEAM 2017-10-17 20:49
Cytuję Daniell:
Będzie nieprzyjemnie bo powstanie oświetlona droga, z kanalizacją deszczową, drogą rowerową i chodnikiem?


Miałam na myśli to, że jeśli teraz już są problemy z oddaniem płytówki do użytku to co będzie później jak już powstanie droga gdzie będzie znacznie większy ruch. Mi akurat droga obecna jak i koncepcja Nowej Spadochroniarzy nie przeszkadza :D
Cytować
+2 #6 Rolnik 2017-10-17 20:49
Droga nadal jest zamknięta wiec nie ma się o co kłócic.
Cytować
0 #5 Daniell 2017-10-16 20:53
Będzie nieprzyjemnie bo powstanie oświetlona droga, z kanalizacją deszczową, drogą rowerową i chodnikiem?
Cytować
+4 #4 KLUKOWO TEAM 2017-10-16 20:50
Czepiacie się tych rolników jakby niewiadomo ilu ich było na Klukowie a tym bardziej przy ulicy Telewizyjnej. Można ich policzyć na palcach jednej ręki i wcale nie są to jakieś wielkie gospodarstwa. Rolnicy mają problemy z dojazdem do swoich posesji to "nowi mieszkańcy" robią problemy, ale jak już oni mają jakieś pomysły na rozwój Klukowa w swoim własnym intersie to super, ok, fajnie itd. Droga płytowa kiedyś będzie Nowa Spadochroniarzy i wtedy będzie nieprzyjemnie, ale teraz to sąsiad sąsiadowi wilkiem.
Cytować
-5 #3 MrBre 2017-10-16 16:44
Szanowna Pani Klukowianko, z całym szacunkiem ale nie mam chęci wdawać się z Panią w niepotrzbną dyskusję. Ja swój brud zawsze sprzątam bo tak należy robić. Prawo też tak nakazuje. Rolnik oczywiście niech robi co chce, byle żeby sprzątał po sobie jak nabrudzi. Chodź nie dziwię się że obornika wywieźć nie możecie na pole. Zapewne po tej akcji 2 lata temu co cała Osowa i okolice pisała jak śmierdzi przez ponad tydzień. Nikt mandatów nie wlepia za jeżdżenie drogą techniczną do przepompowni to jest nie prawda i wstyd że ktoś podaje taki argument oficjalnie. Na pola można wjechać wieloma drogami więc ta droga techniczna wcale nie jest zbawieniem dla rolników. Rolnicy swoim nowym sąsiadom którzy teraz się budują, powinni jednak zwrócić uwagę że ich obowiązkiem jest utrzymać drogę w przyzwoitym stanie. Z tego co się orientuje to budżetu na Telewizjną jak nie ma tak i długo jeszcze nie bedzie więc to jest także i w Pani interesie aby jednak ulica Telewizyjna wszystkim służyła jak nadłużej.
Cytować
+7 #2 Klukowianka 2017-10-16 11:20
Z calyn szacunkiem ale chyba wiedzial Pan gdzie sie wprowadza I ze sa tutaj gospodarstwa . A to ze rolnicy sprzedaja ziemie to chyba tez tak ich sprawa a nie Pana. Straz nie stoi ? No tak bo Pan caly dzien stoi I patrzy czy łapia. Rolnicy obornika do konca wywiesc nie moga bo zaraz jest straz miejsca. I wbrew pozora sa rolnicy co po sobie sprzataja . A jak sie tak P. u nas nie podoba zapraszam do miasta. Ja rozumiem, ze kazdy chce zeby drogi byly piekne I bez dziur ale niestety nigdzie nie jest idealnie . A to chyba rolnikow wina nie jest . A jak P.sie budowal to rozumiem po kazdym duzym aucie latal I zamiatal asfalt ?
Cytować
-7 #1 MrBre 2017-10-16 10:45
"Droga" chyba - po pierwsze na wysokości przepompowni droga się kończy i trzeba samochodem robić off-road (a głebokość dziury coraz większa więc Ci z niskim zawieszeniem mogą zapomnieć o przejechaniu) po drugie jednokierunkowa bo na dwa auta nie ma co liczyć że się wyminą. Po kolejne - co za bzdurny pomysł. Rolnicy którzy mają tam ziemie, zaczynają ją rozsprzedawać. Już większość pól podzielona jest na działki. Problem w tym że działki porobili ale żeby porobić porządne drogi dojazdowe to już się nie chciało i stąd inicjatywa rolników. Ciekawe kto tam kiedy dostał z nich mandat skoro nigdy na tej drodze nie było kontroli drogowych! Bzdury piszecie. Poruszcie temat syfu jaki ma miejsce na ulicy Telewizyjnej - ponieważ nikt z tych rolników poszkodowanych nie potrafi po sobie posprzątać jak nabrudzi na drodze. W rezultacie mnóstwo gwoździ (w tym roku już dwie kichy złapałem na ulicy telewizyjnej), błoto, syf, dzieciaki mają problem żeby dość na przystanek autobusowy z rana.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież