SP 82 kibicowała na trzecim Gdańsk Maratonie

Kategoria: Nowości Utworzono: czwartek, 20 kwiecień 2017 Daniel Kossakowski

W niedzielny poranek, 9 kwietnia, uczniowie klukowskiej Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami i kadrą pedagogiczną walczyli w konkursie Pozytywna strefa kibica.

Konkurs ogłoszony został przy okazji trzeciego Gdańsk Maratonu. Zajęliśmy drugie miejsce! Przedstawiamy relację z tego wydarzenia.

Było o co walczyć, pula nagród w konkursie na najlepszy doping to 15 000 zł. Delegacja z Klukowa spotkała się o godzinie 8:50 przy ul. Grunwaldzkiej - pośród przebrań dominowała olimpijska biel. Łącznie pojawiło się 58 uczestników, którzy gorąco dopingowali zawodników maratonu na czternastym kilometrze.

Okrzyki, hasła, piosenki, wielkie brawa - tak społeczność Szkoły Podstawowej nr 82 im. prof. Jana Czochralskiego witała zawodników biegu. którzy zdecydowali się spróbować swych sił i przebiec ponad czterdziestokilometrową trasę. Nasza radość, wiara i optymizm dodawały sił tym, którzy byli liderami biegu, i tym, którzy biegli na końcu stawki. Było głośno, wesoło i kolorowo, powiewały balony i transparenty. Cały Olimp kibicował zawodnikom - mówi Agata Babło, dyrektor placówki.

Trud się opłacił - nasi kibice finalnie zajęli drugie miejsce, tym samym wygrywając sprzęt sportowy o wartości 3000 zł.